Caron

Značka Caron predstavuje luxus, tradíciu a nádych aristokratickej noblesy. Ak túžite po nevšedné vôňu s puncom histórie, preverené časom a zástupy zákazníkov, potom bude parfum Caron to pravé. Neočakávajte žiadnu sezónne rýchlokvasky s okamžitým a chvíľkovým okúzlením, tu ide o skutočnú exkurziu k samotnej podstate parfumov.

Hovoriť v súvislosti s parfémy Caron o hlbokej tradíciu má svoje opodstatnenie. Značku založil už v roku 1904 majster parfumér Ernest Daltroff a zahájil tak jej cestu za slávou a ohlasom. Prvá vôňa, ktorú značka Caron doslova omráčila verejnosť, bola v roku 1911 Narcisse Noir pre ženy. Už vtedy bolo jasné, že Caron bude nositeľom špecifických, originálnych a nepodbízivých vôňou a následná leta to plne potvrdila. Daltroff mieša jeden úžasný parfum za druhým a jeho životný múza Felicia Wanpouille navrhuje štýlové flakóny. Výkonný tandem spoločne tvoria až do Daltroff smrti v roku 1940. Francúzsko na začiatku minulého storočia zrodila ďalšia legendu, ktorej popularita pretrvala až do dnešných dní, kedy časť zákazníkov túži po závane nostalgie, dobách, kedy čas bežal o niečo pomalšie a tvorba parfumov bola úžasným experimentom, ktorý si žiadal svoj čas a priestor.

História delikátnych a nesmierne elegantných parfumov Caron sa tiahne dejinami parfumov ako voňavá niť - kvetinová korením tvrdená vôňa Infini, vôňa pre nezávislé ženy Tabac Blond, hrejivý vianočné parfum Nuit de Noel z ruží a ylang - ylang, majestátne kompozície Bellodgia alebo krehko svieži konvalinka a magnólie v parfumu Muguet du Bonheur; zabudnúť nemožno ani na červenkastou Nocturnes alebo báječnú sýto kvetinovú Fleur de Rocaille. Asi najznámejší a pre mnohých aj najvydarenejšie vôňou Caron je potom Parfum Sacré. Sacré je presne ten typ vône, ktorý vás nenechá v kľude. Cítite harmóniu a zároveň určitý zvodný nepokoj.

Dodnes uchvacuje ušľachtilú medovú vôní, tóny sýte ruže a najvyberanejšieho korenia a drevín. Caron nezabúda ani na mužov, dôkazom je napríklad bylinná vôňa Yatagan alebo priama Caron Pour Un Homme.

Značka Caron u nás nie je masovo rozšírená, ale vďaka svojim kvalitám si získava fanúšikov a očarené užívateľa. Aj dnes si spoločnosť podržala imidž skvostné dielne vytvárajúce nadčasové kúsky. Ako jedna z mála značiek z brandže zostala iba u výroby parfumov a nedoplnil portfólio ďalším módnym tovarom. Ak príliš nepodliehate módnym prílivom a odlivom a hľadáte pevný bod uprostred spotrebného kolotoče, potom pre vás bude Caron tou pravou voľbou.

Podrobné hľadanieaplikovaťzrušiť
Diskusia ku kategórii
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Nadpis:Text príspevku:Opýtať sa
Vaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku:Pridať reakciu