Carven

Carven - ikona medzi vôňami. Francúzska haute-couture značka Carven sa zameriava na odevy, obuv, módne doplnky a v neposlednom rade aj na parfumy. Vo svojom obore patrí Carven medzi skutočné ikony a už prvý parfum tejto módnej značky, Ma Griffe, patrí k tým najväčším klasikám typu Channel No. 5.

Značku Carven založila roku 1945 v Paríži Carmen de Tommasso s myšlienkou navrhovať odevy špeciálne pre nižšiu ženy. Inšpirovala ju k tomu skutočnosť, že sama bola skôr nevysoké postavy a na trhu jej chýbali dámske šaty pre ženy podobného vzrastu, také odevy, ktoré by okrem iného opticky predlžovali postavu. Tak sa odvrátila od svojho študijného odboru, interiérového dizajnu a architektúry, a s energiou sebe vlastnou sa vrhla do módneho návrhárstva.

Carmen čoskoro zaplnila medzeru na trhu tiež návrhy pre mladé ženy, ktoré boli v tom čase návrhári zabúda. Značka Carven rýchlo zaznamenala obrovský úspech a Carmen postupne rozširovala jej zameranie. Neskôr prevzal vedenie značky Guillaume Henry, ktorý predtým pracoval pre Givenchy. Značku oživil a urobil ju cenovo dostupnejšie.

Charakteristiky elegantných, vysoko ženských návrhov značky Carven, inšpirovaných cestovaním a umením, sa vzťahujú aj na vône z jej dielne. Už spomínanú prvú vôňu značky, dámsky parfum Ma Griffe, vytvoril v roku 1946 Jean Carles. Vôňa Ma Griffe si udržala vysokú obľubu po viac ako 60 rokov. Prvú pánsku vôňu, Vetiver, vytvoril v roku 1957 Edouard Hach. Dodnes patrí k tým najobľúbenejším.

Značka má dnes na svojom konte takmer dve desiatky dámskych aj pánskych parfumov, na ktorých sa okrem už spomínaných podieľal napríklad oceňovaný návrhár vôňou Francis Kurkdjian. Vôňa Carven sú zárukou najvyššej kvality a vycibreného štýlu.

Podrobné hľadanieaplikovaťzrušiť
Diskusia ku kategórii
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Nadpis:Text príspevku:Opýtať sa
Vaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku:Pridať reakciu